Dövme Silme

Dövme silme dövme yaptırmak kadar yaygınlaşan bir uyguluma olarak karşımıza çıkmaktadır. Dövmenin tamamen cillten silinmesi için piyasada çeşitli kremler satılmaktadır. Bu kremler bazı derilerde işe yarasa da bazı cilt tiplerinde istenilen sonucu veremeyebilir. Bu durumda yapılacak en doğru şey lazer ile bir dermotoloji uzmanından yardım alarak dövmeyi sildirmek olacaktır.

Dövme Silme

Lazer ile dövme sildirirken dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus şudur. Her renk aynı lazer dalga boyu ile silinemez. Yani renkli bir dövmeniz var ise kırmızıyı silmekte kullanılan dalga boyu ile siyah rengi silmekte kullanılan dalga boyu farklı olmak zorundadır. Bu nedenle lazer seçimi çok önemlidir. Mutlaka uzman bir kişiden destek alınarak yaptırılmalıdır.

Dövme silme işlemi kişinin cilt rengine göre 4/5 uygulamadan 10/15 uygulamaya kadar farklılık gösterebilir.

Lazerle dövme sildirme işlemini kısaca tanımlayalım. Dövme boyası derinin dermis tabakasına nakledilen ve antikorlar tarafından çok büyük partiküller oldukları için çevrelenip dışarı atılamayan mürekkep lekeleri olarak kısaca tanımlanabilir. Lazer burada bulunan mürekkep partiküllerini çok küçük parçalara böler böylece antikorlar bu partiküllerin etrafını sararark derinin dışına atarlar. Yane cilt kendi görevini doğal yollarla kendisi onarır. Lazer sadece yardımcı olur. İyi bir lazer uygulamasında boyasız deri hiç hasar görmez. Boya olan kısım ise doğru bakım ile kısa sürede iyileşir. Dövme sildirme işlemini tıpkı dövme yaptırdığınız yer gibi özenle seçmeniz, uzman kişilerden destek almanız çok önemlidir.