Dövme Tasarımı

Dövme yaptırmaya karar vermek kadar ne tür bir dövme yaptırılacağına karar vermek de çok önemlidir. Kişiler genellikle bir kaç şekilde dövme yaptırmaya özenerek bizlere geliyorlar. Başka birinde gördüğü bir dövmeyi yaptırmak için, internette araştırma yaparken beğendiği bir dövmeyi yaptırmak için, kendi hayatıyla ilgili sosyal, duygusal ya da mesaj içeren bir dövmeyi yaptırmak için ya da kendi hayat tarzını bir sanat eserine dönüştürmek için...

Dövme Tasarımı

Talep her ne şekilde olursa olsun seçilen desenin kişiye uyarlanması şarttır. Dövmenin büyüklüğü, yeri, renk geçişleri, tonlaması, derinliği ve tarzı önceden tasarlanmalıdır.

Bir de tamamen kişiye özel tasarlanan dövmeler vardır. Bu tip dövmeler kişi için bir kaç haftalık bir ön çalışma sonucunda sanatçı ve müşteri arasında güçlü bir iletişim ile şekillenir. Sanatçı kişinin özel yaşantısından kesitler alır. Zevkleri, tuttuğu takım, hobileri, psikolojik olarak duygusal durumu, sosyal statüsü, iş hayatı, tatil zevki, sevdiği renkler, eğlence için seçimleri, idolojisi gibi pek çok konu masaya yatırılır. Beyin frıtınası ile önce argümanlar oluşturulur. Daha sonra parçalardan yola çıkan sanatçı eskizler hazırlar. Bu eskizler yavaş yavaş gerçek desene doğru yol alır. Bu çalışmaların tümü sanatsal bir serüvendir. Sonuçta ortaya çıkan desen artık o kişiye özel olarak hazırlanmış bir sanatsal tablo değerindedir. Bu tasarım başka hiç kimsenin teninde yer almayacaktır. Bu da bir ayrıcalıktır diye düşünüyoruz.

Tasarım sanatın en temel ilkesini teşkil eder. Bu nedenle sizlere önerimiz dövme yaptırmaya gitmeden önce dövme hakkında tasarım bilgisi için randevu almanız olacaktır.