Dövme Tasarımı

Dövme Tasarımı

Dövme için tasarım yaptırmak kişiye özel ölçeklendirerek kişinin yaşam tarzını, beğenilerini, ifade etmek istediği duygular bütününü destekleyen çok özel bir çalışma olmak zorundadır. Tasarım sözcüğü başlı başına stilizasyon, modernizasyon, modle etmek, tarihsel doku araştırmaları, fiziksel yapı, ergonomi, boyutlandırma gibi pek çok konuyu içinde harmanlar.

Dövme Tasarımı

Bu nedenle Dövme sanatçınız ile önce randevu oluşturup bir toplantı yapmanız gerekir. Sanatçınız size pek çok soru sorarak yaşamınız, beğenileriniz, beklentileriniz hakkında bilgi alır ve tüm bunları not eder. Daha sonra sizin için taslak çalışmalarına başlar. Belli aralıklarla bu taslaklar üzerinden tekrar biraraya gelinerek kişiye özel bir desen tasarımı oluşturulur.

Son olarak desen kişinin uygulanacağı bölgesine uygun olarak ölçeklendirilir ve bilgisayar ortamında kusursuz bir taslağı çıkartılır. Tasarım dövmeler size özeldir ve başka hiç bir müşteriye yapılamaz. Bu da kişi için son derece ayrıcalıklı bir durumdur. Günümüzde tasarım dövmelerin yaygınlaşması ile Ressam dövme sanatçıları daha çok gündeme gelmektedirler zira bu tip dövmeleri özgün olarak ancak resim santı geçmişi olan dövme sanatçıları tarafından yapabilmektedirler.